Elwico Serwis Warszawa o firmie

Strona główna  /  O nas - Elwico Warszawa

 

ELWICO SERWIS HENRYK WIECIŃSKI - od 1980r. związana jest z polskim przemysłem motoryzacyjnym, jako dostawca usług  dla warsztatów  samochodowych. Firma z niewielkiego zakładu elektromechanicznego przekształciła się w wyspecjalizowane przedsiębiorstwo rodzinne. Od początku funkcjonował serwis świadczący pełen zakres usług związanych z naprawami
i konserwacjami  podnośników.

 W 1993 roku firma rozpoczęła współpracę z nowymi dostawcami -  producentami wyposażenia warsztatów,
co pozwoliło rozwinąć się w zakresie kompleksowego oferenta dla Stacji Kontroli i Obsługi Pojazdów. 
Jednocześnie pracownicy ELWICO uczestniczyli w licznych specjalistycznych szkoleniach prowadzonych w kraju.
Znaczącym etapem w historii naszej firmy było uzyskanie w roku 2001 na rynku polskim statusu jedynego
Autoryzowanego Przedstawiciela renomowanej marki AUTOP GmbH z Niemiec - znanego na rynku światowym
z najwyższej jakości produkowanych dźwigników podpodłogowych. Kolejne lata zaowocowały realizacją dostaw
kompleksowego wyposażenia dla inwestycji autoryzowanych dealerów oraz indywidualnych przedsiębiorców
o ogólnopolskim zasięgu. Towarzyszyły im liczne szkolenia techniczne za  granicą. 

 Od ponad 30 lat tworzymy z pasją naszą rodzinną markę. Firmę obdarzaną zaufaniem i cenioną na rynku dzięki rzetelności i odpowiedzialności oraz działaniu opartym na wartościach. Wysiłki koncentrujemy na budowaniu stabilnej, przejrzystej struktury organizacji. Dzięki konsekwentnie prowadzonej polityce jakości oraz zaangażowaniu  rodziny w działalność handlowo-usługową, podnośniki samochodowe stały się specjalizacją ELWICO.

 Firma ELWICO nieustannie wprowadza na rynek produkty wysokiej  jakości.  Dba o ciągłe podnoszenie poziomu obsługi serwisu. To pozwala  zwiększać zakres obsługiwanych segmentów rynków. Priorytetem jest dla nas zachowanie własnej samodzielności i niezależności w otoczeniu biznesowym.  Naszymi wartościami są zaangażowanie, przedsiębiorczość, troska i inicjatywa.

Podejmowane przez nas działania pomagają w osiąganiu wymiernych rezultatów finansowych, realizowaniu celów oraz zapewniają zrównoważony rozwój   w  branży motoryzacyjnej. Zatrudnienie wykwalifikowanej kadry pracowników, jak również stworzenie warunków sprzyjających podniesieniu ich kompetencji zawodowych, wpływają na sprawne funkcjonowanie firmy oraz dobre relacje z Klientami.  Efekt synergii, zdobyte know-how, pasja, a także dzielenie się ponad 30-letnią wiedzą i doświadczeniami, pozytywnie wpływają na rozwój przedsiębiorstwa oraz zwiększenie satysfakcji Klientów biznesowych.

 W 2015 roku obchodziliśmy XXXV-lecie działalności firmy.  Podsumowaliśmy tym samym istotny etap funkcjonowania organizacji. Nie zamierzamy jednak poprzestać na dotychczasowych osiągnięciach.  Aktualnie prowadzimy intensywne działania reorganizacyjne. Wprowadzona została nowa strategia biznesowa, która  zakłada dynamiczny rozwój poprzez uwalnianie potencjału każdego z partnerów biznesowych.  Dążymy do wzrostu wartości ELWICO poprzez kolejne działania prowadzące do poprawy efektywności, dalszej optymalizacji procesów biznesowych, a także większego niż dotychczas zaangażowania w projekty inwestycyjne.   W tym działaniu niezmiennie wyróżnia nas wysoka jakość oferowanych produktów i usług za które bierzemy świadomą odpowiedzialność.

 

Obecnie obsługujemy klientów z całej Polski,  zapewniając  kompleksowe doradztwo w zakresie

wyposażenia warsztatu - począwszy od fazy projektowej do momentu przekazania gotowych obiektów do użytku.

Należymy do Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej. 


Właściciel ELWICO I
EWA MĘDEL